Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός - Διπλό στην Ξάνθη με σκορ 3-1 - iefimerida.gr

Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός - Διπλό στην Ξάνθη με σκορ 3-1

Ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σκόντα Ξάνθης με σκορ 3-1 και βρέθηκε ξανά μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Βίτορ Περέιρα δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερη πρεμιέρα στον πάγκο των ερυθρόλευκων. Είδε την ομάδα του να μπαίνει δυνατά, να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Μήτρογλου και λίγα λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματά του με τον Ντοσεβί έπειτα από ασίστ του Αφελάι.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Μήτρογλου σκόραρε ξανά, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι αφού η Ξάνθη το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 81’ με τον Λουσέρο.