Νίκη ανάσα για τον Πανιώνιο επι του ΟΦΗ - iefimerida.gr

Νίκη ανάσα για τον Πανιώνιο επι του ΟΦΗ

Ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε τις πάρα πολλές απουσίες του ΟΦΗ και επικράτησε 2-0 στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, στο ντεμπούτο του Μαρίνου Ουζουνίδη στον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά με τους Κρητικούς να δυσκολεύονται πάρα πολύ στη δημιουργία φάσεων. Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο ημίχρονο, ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ με τον Κολοβό, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο και άλλαξε όλη την εικόνα του Πανιωνίου. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γιάννου στο 70ο λεπτό.