Σε καφετέρια στην παραλία της Θεσσαλονίκης με θέα το Θερμαϊκό πήγε ο Σταύρος Θεοδωράκης μετά την ομιλία του στη ΔΕΘ, στην οποία ξεκαθάρισε τις προθέσεις του Ποταμιού για εκλογικό νόμο και αναθεώρηση του Συντάγματος. Με εμφανώς χαλαρή διάθεση μετά τη συνέντευξη Τύπου ο επικεφαλής του Ποταμιού κάθησε μαζί τους συνεργάτες του σε ένα από τα πιο ιστορικά μαγαζιά της πόλης, το μπαρ «Θερμαϊκός», και απόλαυσαν τον καφέ τους.
Στην ομιλία του στη ΔΕΘ ο κ. Θεοδωράκης είπε μεταξύ άλλων πως το Ποτάμι θέλει να κυβερνήσει χωρίς ακροδεξιούς και αντιευρωπαϊστές. Διαβάστε τι είπε στην ομιλία του ΕΔΩ
![Θεοδωράκης στη ΔΕΘ: Nέο εκλογικό νόμο και νόμο για ευθύνη υπουργών [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/potami_thermaikos.jpg?itok=HYX0F8PX)
![Θεοδωράκης στη ΔΕΘ: Nέο εκλογικό νόμο και νόμο για ευθύνη υπουργών [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/potami_thermaikos_2.jpg?itok=t7G0w258)
![Θεοδωράκης στη ΔΕΘ: Nέο εκλογικό νόμο και νόμο για ευθύνη υπουργών [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/potami_thermaikos_3.jpg?itok=MJl_F0y3)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο