Ο Ηλίας Ψινάκης, δήμαρχος Μαραθώνα πλέον, δεν θα μπορούσε να μην σηκώσει το γάντι και να απαντήσει στα βέλη που εξαπέλυσε εναντίον του η πρόεδρος της ΚΟ του ΚΚΕ Αλέκα Παπαρήγα.
Η κυρία Παπαρήγα, η οποία διατηρεί εξοχικό στην περιοχή του Μαραθώνα, από το βήμα της Βουλής σχολιάζοντας τις δηλώσεις που είχε κάνει την προηγούμενη ημέρα ο Ηλίας Ψινάκης είπε ότι ο νέος δήμαρχος θα φέρει τους πλούσιους εκεί που δεν υπάρχουν ούτε αποχετεύσεις.
Ο Ηλίας Ψινάκης την Πέμπτη, τράβηξε την κόντρα... αφιερώνοντας στην κυρία Παπαρήγα δύο βίντεο με τις ακριβείς του δηλώσεις, γράφοντας: «Αφιερωμένο στην Κα. Παπαρήγα... Μπας και πάψει να αποπροσανατολίζει την Βουλή των Ελλήνων... Αυτά είπα Κυρία μου!».
![Ο Ψινάκης τραβάει την κόντρα με την Παπαρήγα -Τα βίντεο που της αφιέρωσε [βίντεο] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/psinakistweet.png?itok=MFrqVkcJ)
Τα βίντεο που ανάρτησε στον ιστότοπο του δήμου Μαραθώνα προς απάντηση στην κυρία Παπαρήγα: