H Γεωργία Σαμαρά έδωσε την Παρασκευή μόνη το παρόν στη θεία λειτουργία στην Παναγία Μυρτιδιώτισσας της Πύλου καθώς ο πρωθυπουργός καθηλώθηκε στο κρεβάτι, λόγω ενός έντονου πόνου στη μέση.
Η κυρία Σαμαρά μετά την εκκλησία βρέθηκε σε καφέ, κάτω από τα πλατάνια της κεντρικής πλατείας της πόλης. Στο καφενείο την συνόδευαν ο Μητροπολίτης της Μεσσηνίας, κ κ. Χρυσόστομος και ο Δήμαρχος Πύλου - Νέστορος, Δημήτρης Καφαντάρης.
Η σύζυγος του πρωθυπουργού απόλαυσε τον καφέ της αλλα και την παρέα των κατοίκων, ενώ συνομίλησε για αρκετή ώρα με πολίτες αλλά και επισκέπτες της περιοχής
![Ο καφές της Γεωργίας Σαμαρά κάτω από τα πλατάνια στην Πύλο [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/gsamara-1.jpg?itok=-S7kx3m7)
![Ο καφές της Γεωργίας Σαμαρά κάτω από τα πλατάνια στην Πύλο [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/gsamara-2.jpg?itok=7Fi-tbNy)
![Ο καφές της Γεωργίας Σαμαρά κάτω από τα πλατάνια στην Πύλο [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/gsamara-3.jpg?itok=73nr-WjZ)
![Ο καφές της Γεωργίας Σαμαρά κάτω από τα πλατάνια στην Πύλο [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/gsamara-4.jpg?itok=5CmuOtfs)
Φωτογραφίες: Tharrosnews.gr
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο