Στις 6 το απόγευμα στην πλατεία Κλαυθμώνος η ΑΔΕΔΥ θα πραγματοποιήσει συλλαλητήριο διαμαρτυρίας κατά του μέτρων της αξιολόγησης στο δημόσιο και της διαθεσιμότητας.
Στην συνέχεια έχει προγραμματιστεί πορεία προς το υπουργείο Οικονομικών όπου παραμένουν οι καθαρίστριες, που πραγματοποιούν καθιστική διαμαρτυρία ζητώντας την επαναπρόσληψή τους μετά τη δικαίωσή τους από τα δικαστήρια.
Θα ακολουθήσει συναυλία αλληλεγγύης στην πλατεία Συντάγματος, την οποία διοργανώνει το συντονιστικό των καθαριστριών με τη στήριξη της ΑΔΕΔΥ και τη συμμετοχή πολλών καλλιτεχνών.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο