«Η επίσκεψη της Μέρκελ στην Αθήνα, γίνεται για να υποστηρίξει την κυβέρνηση Σαμαρά-Βενιζέλου, ενόψει των εκλογών για να επιβραβεύσει το καταστροφικό κυβερνητικό έργο» αναφέρει σε ανακοίνωση ο ΣΥΡΙΖΑ και ήδη της έχει προετοιμάσει την δική του υποδοχή με δύο αφίσες,
Στις δύο αφίσες αναγράφονται τα συνθήματα «NO MORE, THANK YOU» και «Ποτέ ξανά μνημόνια» στην άλλη.
Παράλληλα ο ΣΥΡΙΖΑ απηύθυνε κάλεσμα στους πολίτες στη διαδήλωση που οργανώνεται από Ομοσπονδίες, συνδικάτα, συλλογικότητες και φορείς, στις 5 το απόγευμα στην Πλατεία Κλαυθμώνος.
![Ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει κακή υποδοχή στη Μέρκελ: «NO MORE, THANK YOU» [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/afisa-syriza-1.jpg?itok=tljSLGOY)
![Ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει κακή υποδοχή στη Μέρκελ: «NO MORE, THANK YOU» [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/afisa-syriza-2.jpg?itok=RQwhMnkI)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο