Ανάστατη είναι η τοπική κοινωνία της Κύμης, μετά την μεγάλη πυρκαγιά που ξέσπασε τα ξημερώματα στο 1ο δημοτικό σχολείο της περιοχής.
Πυροσβεστικές δυνάμεις έσπευσαν στο σημείο, αλλά δυστυχώς το δημοτικό σχολείο κάηκε ολοσχερώς.
Η πυρκαγιά ξεκίνησε περίπου στις 3.30 τα ξημερώματα και σύμφωνα με κατοίκους της περιοχής, στις 2.30 ακούστηκαν θόρυβοι από σπάσιμο τζαμιών, ενώ οι αρχές ερευνούν την πιθανότητα του εμπρησμού.
![Σχολείο στην Εύβοια παραδόθηκε στις φλόγες: Κάηκε ολοσχερώς το 1ο δημοτικό σχολείο Κύμης [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/2db9d555d70588173b5335cd7ab254ad_xl.jpg?itok=rp-CMjP1)
![Σχολείο στην Εύβοια παραδόθηκε στις φλόγες: Κάηκε ολοσχερώς το 1ο δημοτικό σχολείο Κύμης [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kimi_1.png?itok=yHzMSSFo)
![Σχολείο στην Εύβοια παραδόθηκε στις φλόγες: Κάηκε ολοσχερώς το 1ο δημοτικό σχολείο Κύμης [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/kimi4.png?itok=vxZX6T2D)
(Πηγή εικόνων: Κimiforum.gr)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο