Με την ψυχή στο στόμα, τελικά η Ελενα αποδείχθηκε Survivor, αφού το τραγούδι της πέρασε στον Σουηδικό τελικό της Eurovision, κερδίζοντας ένα από τα εισιτήρια που δόθηκαν στην λεγόμενη «δεύτερη ευκαιρία»!
Η Ελληνίδα τραγουδίστρια βρέθηκε αντιμέτωπη με άλλους επτά διαγωνιζόμενους, από τους οποίους πέρασαν στον τελικό οι δύο και τελικά κατάφερε να... επιβιώσει μέσα σε κλίμα συγκίνησης.
«Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να ουρλιάξω» δήλωσε η ίδια μετά την πρόκρισή της. Τώρα θα βάλει τα δυνατά της στον τελικό του Melodifestivalen, στις 8 του μήνα, προκειμένου να είναι το τραγούδι που θα στείλει η Σουηδία τον Μάιο στην Κοπεγχάγη
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο