Λίγα εικοσιτετράωρα πριν την δίκη του την προσεχή Δευτέρα, έρχεται στο φως της δημοσιότητας η νέα σύντροφος του Οσκαρ Πιστόριους.
Ο παραολυμπιονίκης, που κατηγορείται ότι σκότωσε την κοπέλα του Ρίβα Στίνκαμπ στις 14 Φεβρουαρίου του 2013, βρίσκει πλέον παρηγοριά στην αγκαλιά μιας εντυπωσιακής μελαχρινής.
Ο Νοτιοαφρικανός σπρίντερ, όπως αποκαλύπτουν τα διεθνή μέσα, είναι ερωτευμένος με την 19χρονη Leah Skye Malan η οποία εργάζεται ως μαθητευόμενη νοσηλεύτρια.
Το ζευγάρι φέρεται να γνωρίστηκε στη Μοζαμβίκη τον περασμένο Δεκέμβριο κατά τη διάρκεια των διακοπών της νεαρής με τους γονείς της. Τα δημοσιεύματα αναφέρουν ότι η 19χρονη βρίσκεται στο πλευρό του 27χρονου αθλητή καθ όλη τη διάρκεια της δικαστικής του περιπέτειας.
![Αυτή είναι η εντυπωσιακή 19χρονη νέα σύντροφος του Πιστόριους -Τον παρηγορεί εν αναμονή της δίκης [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/pistrious.jpg?itok=8g3dTxO4)
![Αυτή είναι η εντυπωσιακή 19χρονη νέα σύντροφος του Πιστόριους -Τον παρηγορεί εν αναμονή της δίκης [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/oscar_3.jpg?itok=yF_Fr6Gl)
![Αυτή είναι η εντυπωσιακή 19χρονη νέα σύντροφος του Πιστόριους -Τον παρηγορεί εν αναμονή της δίκης [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/couple_5.jpg?itok=1Sge9QT8)
Ο Οσκαρ Πιστόριους με την Ρίβα Στίνκαμπ