Διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει φιλικό αγώνα γιατί το σκορ ήταν 15-0 -Ενα τραγελαφικό ματς [βίντεο] - iefimerida.gr

Πανωλεθρία και συνάμα θρίαμβος. Ο φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας ανάμεσα στη Λοκομοτίβ Μόσχας και τη Στρόμσγκοντσετ γράφτηκε στην αθλητική ιστορία καθώς το ματς είχε ουσιαστικά λήξει από το πρώτο κι όλας ημίχρονο με τους Ρώσους να συνθλίβουν τους σαστισμένους Νορβηγούς με 15-0.

Μάλιστα, ο διαιτητής, σύμφωνα με τη Mirror, αναγκάστηκε να διακόψει τον αγώνα στο 84ο λεπτό καθώς έβλεπε τους βορειοευρωπαίους να μη μπορούν να αντεπεξέλθουν στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

Μάλιστα οι ηττημένοι αναγκάστηκαν να χρησιμοποιήσουν μέχρι και τον προπονητή αλλά και μερικά άτομα από το κοινό προκειμένου να σχηματίσουν ομάδα!