Δεν κατάφεραν να καταλήξουν σε συμφωνία ως προς το πρόσωπο που θα μπορούσε να ήταν ο υποψήφιος περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας, με τη στήριξη όλων των δυνάμεων της Κεντροαριστεράς, ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜΑΡ στη Θεσσαλονίκη.
Αγκάθι, η διαφωνία στο πρόσωπο του Μάρκου Μπόλαρη, την οποία δεν αποδέχεται το ΠΑΣΟΚ, ενώ η ΔΗΜΑΡ την θεωρεί «νικηφόρα» υποψηφιότητα.
Το ΠΑΣΟΚ εκπροσώπησαν ο γραμματέας της Περιφερειακής Επιτροπής Κεντρικής Μακεδονίας, Χρόνης Μακρίδης, και ο πρώην υπουργός Γιάννης Μαγκριώτης. Πέραν της εντάσεως για τον κύριο Μπόλαρη, οποίοι τόνισαν πως δεν έχουν πρόβλημα να υποδειχθεί πρόσωπο από τη ΔΗΜΑΡ ή εκτός των δύο κομμάτων.
Τη ΔΗΜΑΡ, ο γραμματέας της Πολιτικής Επιτροπής Θεσσαλονίκης, Παναγιώτης Δημητρακάς, ο γραμματέας του Περιφερειακού Γραφείου Κεντρικής Μακεδονίας, Χρήστος Σπίγγος, ο Βαγγέλης Ζορκάδης, μέλος της Εκτελεστική Επιτροπής, και ο επικεφαλής της παράταξης στο περιφερειακό συμβούλιο, Αδάμ Δράγας.
Το ΠΑΣΟΚ δεν θέλει τον Μάρκο Μπόλαρη υποψήφιο περιφερειάρχη
![](/sites/default/files/styles/placeholder_16_9/public/2014-02/mpolaris-frastiko-epeisodio-660_0.jpg?itok=UDQuIcvj)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο