Επιστροφή στις νίκες για Παναθηναϊκό: Κέρδισε με 1-0 τον Πανιώνιο - iefimerida.gr

Επιστροφή στις νίκες για Παναθηναϊκό: Κέρδισε με 1-0 τον Πανιώνιο

Ο εξαιρετικός Παναθηναϊκός του πρώτου ημιχρόνου επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου, που έκανε σπουδαία εμφάνιση στην επανάληψη, αλλά ήταν άτυχος και άστοχος.

Το γκολ του Πράνιτς στο 16΄ έμελε να κρίνει την αναμέτρηση στο «Απόστολος Νικολαΐδης», τελευταία από το σημερινό «πρώτο πιάτο» της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι αργότερα, ενώ ο Πανιώνιος έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Λάσνικ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι από εκτέλεση πέναλτι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής ο ΟΦΗ γνώρισε οδυνηρή ήττα μέσα στο Ηράκλειο από τη Βέροια με 0-1, ενώ ο Λεβαδειακός κέρδισε άνετα τον Εργοτέλη με 2 – 0 στη Λιβαδειά.