Ανήμερα τα Χριστούγεννα ένα tweet με ευχές του Γιάννη Βαρουφάκη έκανε πολλούς να αναρωτηθούν τι ακριβώς εννοεί ο γνωστός καθηγητής και αρθρογράφος.
Συγκεκριμένα ευχήθηκε: «Καλημέρα με δύο ευχές: Περισσότερη ισηγορία για όλους. Και μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στην δύναμη των λογικών επιχειρημάτων (εντός της Ευρώπης)». Αυτή η αναφορά στην ισηγορία προκάλεσε αίσθηση και έκανε πολλούς να αναζητήσουν την ακριβή ερμηνεία που είναι «το δικαίωμα που έχουν όλοι οι πολίτες να αγορεύσουν, να μιλήσουν στην Εκκλησία του Δήμου.»
![H χριστουγεννιάτικη ευχή του Βαρουφάκη που έκανε πολλούς να ψάχνουν στο λεξικό τι εννοεί [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/1538833_10201956396824870_912735741_n.jpg?itok=Rg2fz4o8)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο