Δεν έχει σωτηρία ο Αρης -Ισόπαλος με τον Αστέρα Τρίπολης (1-1) - iefimerida.gr

Δεν έχει σωτηρία ο Αρης -Ισόπαλος με τον Αστέρα Τρίπολης (1-1)

Χωρίς νίκη στην έδρα του ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Super League ο Αρης, αφού δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (1-1). Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 37' ο Σέτι έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 65΄ο Αγκάνθο έδωσε στον Αρη τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

Στην άλλη αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής, ο Πανιώνιος κέρδισε τη Βέροια (2-1) στη Νέα Σμύρνη. Ο Αραβίδης έβαλε δύο γκολ για τους «κυανέρυθρους», στο 22' και το 84', ενώ νωρίτερα είχε ισοφαρίσει ο Μπεν με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.