Ψυχεδέλεια, ύφος και συμπεριφορά χίπικη: Κι όμως ο πρωθυπουργός και άλλοι τρεις αρχηγοί ελληνικών κομμάτων θυμίζουν Beatles και παίρνουν τα πρόσωπά τους για το τραγούδι We all live in a yellow submarine (ζούμε σε ένα κίτρινο υποβρύχιο). Οπου το υποβρύχιο είναι η ίδια η βουλή.
![Αυτοί είναι οι Ελληνες Beatles: Σαμαράς, Τσίπρας, Βενιζέλος και Κουβέλης στο κίτρινο υποβρύχιο της Βουλής [σκίτσο] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/beatles.png?itok=GLpw14v7)
Το μοναδικό σκίτσο του Δημήτρη Χαντζόπουλου σήμερα στα Νέα με αφορμή τη χθεσινή συζήτηση για τα υποβρύχια και τη σύσταση εξεταστικής επιτροπής βασίζεται στο περίφημο τραγούδι των Σκαθαριών.
![Αυτοί είναι οι Ελληνες Beatles: Σαμαράς, Τσίπρας, Βενιζέλος και Κουβέλης στο κίτρινο υποβρύχιο της Βουλής [σκίτσο] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/beatlesyellowsubmarine.jpg?itok=t4x8pjOv)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο