Βήμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου από Ατρόμητο και Καλλονή - iefimerida.gr

Βήμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου από Ατρόμητο και Καλλονή

Τρία λεπτά ήταν αρκετά για τον Ατρόμητο, προκειμένου να κάνει το βήμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Με δύο γκολ μέσα σε αυτό το διάστημα οι Περιστεριώτες πέρασαν από το Αγρίνιο και έπειτα από τη νίκη με 2-0 επί του Παναιτωλικού, δεν θα έχουν μεγάλο άγχος στη ρεβάνς.

Ο Φάμπιο άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο στο 15' με πλασέ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Καραμάνος με κεφαλιά έκανε το 0-2.

Στην Κρήτη, η Καλλονή πήρε σημαντικό προβάδισμα έναντι του ΟΦΗ (0-1) για την πρόκριση, παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 42', όταν ο Περόνε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. «Σωτήρας» για την Καλλονή ήταν ο Καζάνης, που στο 82' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Φωτογραφία: Eurokinissi