Το λάθος του Ηλία Παναγιώταρου ο οποίος αποκάλεσε τον Θεόδωρο Κολοκοτρώνη «Κωνσταντίνο», εκτός από δεκάδες καυστικά σχόλια στα social media, φαίνεται πως αποτέλεσε και πηγή έμπνευσης για έναν χρήστη του twitter, ο οποίος στο πρόσωπο του σωματώδους βουλευτή της Χρυσής Αυγής, «είδε» τον άξιο επικεφαλής του «ΙΕΚ Χρυσή Αυγή».
Συγκεκριμένα, σε φωτογραφία του «Kostas C» η οποία αναρτήθηκε στο twitter, ο Ηλίας Παναγιώταρος κάνει μάθημα στο ΙΕΚ- Χρυσή Αυγή και για την ακρίβεια μαθήματα ιστορίας: «Ο Κωνσταντίνος Κολοκοτρώνης είχε τοποθετήσει στρατηγικά τους 300 Σπαρτιάτες του στα στενά των Δερβενακίων. Μπροστά του ο στρατός των Γερμανών και των Ιταλών υπό την διοίκηση του Ξέρξη. Ο υπαρχηγός του Κωνσταντίνου, Λεωνίδας, σήκωσε ψηλά το γιαταγάνι του και φώναξε...You shall not pass...καθώς ο Μέγας Αλέξανδρος με την συνεργασία του Θεόδωρου Κανάρη και του Αδαμάντιου Μιαούλη τορπίλιζαν τον Αιγυπτιακό στόλο από το υποβρύχιο Παπανικολής, υπό τους ξέφρενους πανηγυρισμούς των Σουλιωτών που φώναζαν: Τhis is Spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!.
H «παράδοση» του Ηλία Παναγιώταρου κλείνει με τον ίδιο να λέει (γραμμένο ανορθόγραφα): «ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΜΟΥΝΤΕ ΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΕΙ»
![Χρήστης του twitter δημιούργησε το «ΙΕΚ Χρυσή Αυγή»: «Για να θημούντε οι παλιότερη και να μαθένουν η νεότερει» [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/bajvtqrcyaahqvb.jpg?itok=bAwxj6mI)
φωτογραφία: Kostas C