Στην πλατεία Συντάγματος κατέληξε η πορεία που έκαναν εργαζόμενοι στο Πανεπιστήμιο Αθηνών και στο Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο, φοιτητές και η ΟΛΜΕ.
Οι διαδηλωτές συγκεντρώθηκαν στα Προπύλαια και μέσω της Σταδίου έφθσαν στο Σύνταγμα. Θα ακολουθήσει στις 6 μ.μ., συναυλία στα Προπύλαια για την προάσπιση του δημόσιου πανεπιστημίου.
![Στο Σύνταγμα η πορεία του πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/propylaia1.jpg?itok=xdPo_8mo)
![Στο Σύνταγμα η πορεία του πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/propylaia2.jpg?itok=-PaH9jwT)
![Στο Σύνταγμα η πορεία του πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/propylaia3.jpg?itok=yCPuQtWO)
φωτογραφίες Eurokinissi
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο