Με συνθήματα αλλά και με σημαίες -τις οποίες εμφάνισαν όταν είδαν πως δεν προκαλούν μεγάλη αναστάτωση- οι περίπου 300 οπαδοί της Χρυσής Αυγής βρίσκονται έξω από τη ΓΑΔ και φωνάζουν συνθήματα υπέρ του ακροδεξιού κόμματος.Από τη στιγμή που έγινε γνωστό πως η ΕΛ.ΑΣ προχώρησε σε συλλήψεις βουλευτές και στελεχών της ΧΑ, τα λεβεντόπαιδα, όπως του αποκαλεί ο Νίκος Μιχαλολιάκος έσπευσαν στη λεωφόρο Αλεξάνδρας για να συμπαρασταθούν στους συλληφθέντες. Μάλιστα ένας από αυτούς έφυγε από τον κύριο όγκο των συγκεντρωμένων και πέταξε μία κροτίδα προς την είσοδο της ΓΑΔΑ. Τελικά το περιστατικό τελείωσε χωρίς να δοθεί συνέχεια.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο