Ενα απλό σκίτσο προκαλεί ανατριχίλα και κόβει την ανάσα αποτυπώνοντας τις συνθήκες κάτω από τις οποίες το τέρας του ναζισμού που έθαψε η Ελλάδα το 1945, τώρα ξυπνά ξανά. Το σκίτσο κυκλοφορεί ευρέως στα social media με αφορμή τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα στο Κερατσίνι.
Το σκίτσο συνοδεύεται από την ένδειξη RIP #PavlosFyssas
![To σκίτσο γροθιά στα social media: Το χέρι που τραβά από τον τάφο το τέρας του ναζισμού στην Ελλάδα [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/skitso_1.png?itok=jSezMBnq)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο