Άγνωστοι εισέβαλαν χθες στα δύο δημοτικά παρκινγκ του Ρέντη και έσκασαν τα λάστιχα σε 38 αυτοκίνητα.
Κανείς δεν γνωρίζει για ποιο λόγο οι δράστες έκαναν αυτούς τους βανδαλισμούς, αφού έσκισαν τα λάστιχα σχεδόν σε όλα τα αυτοκίνητα που ήταν σταθμευμένα και μάλιστα έκαναν τα ίδια και σε οχήματα που βρίσκονταν και στις γύρω περιοχές.
Οι ιδιοκτήτες των οχημάτων τραβούσαν σήμερα το πρωί τα μαλλιά τους όταν αντίκρισαν τα κατεστραμμένα λάστιχα, όχι μόνο για το κόστος του βουλκανιζατέρ αλλά γιατί φοβούνται πως δεν θα αποζημιωθούν από τις ασφαλιστικές τους εταιρείες.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο