Το καλοκαίρι έφτασε και επίσημα και ήδη αρχίσαμε τις πρώτες βουτιές στις παραλίες. Ωστόσο με το μαγιό η φράση «ουδέν κρυπτόν υπό τον Ηλιο» παίρνει κυριολεκτική έννοια. Μπορείτε ωστόσο να καλύψετε έξυπνα τυχόν ατέλειες, διαλέγοντας ένα μαγιό που θα σας κολακεύει.
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/perifereia1.jpg?itok=B_iI6gH2)
Αν έχετε μεγάλη περιφέρεια:
Καλό είναι να διαλέξετε ένα μαγιό με ψηλό κόψιμο στους γοφούς το οποίο να τονίζει παράλληλα το μπούστο για να τραβάει τα βλέμματα από το κάτω μέρος του σώματος.
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/perifereia2.jpg?itok=DpHcQlq8)
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adynath1.jpg?itok=Bxe4x2_w)
Αν είστε αδύνατη χωρίς καμπύλες
Προτιμήστε ένα μικροσκοπικό μπικίνι που θα τονίζει το μπούστο και τα οπίσθια με μικρές χαριτωμένες λεπτομέρειες όπως σχέδια και φιογκάκια
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/adynath2.jpg?itok=-SGe71uh)
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/mhlo.jpg?itok=56UHGlUZ)
Αν έχετε σωματότυπο μήλο
Προτιμήστε ένα ολόσωμο μαγιό με σχέδια στο πλάι που θα ξεγελάνε το μάτι και θα δίνουν την εντύπωση μίας λεπτής μέσης.
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 5](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/agori1.jpg?itok=-BJk8zxR)
Αν έχετε αγορίστικο σώμα
Οι πιέτες δίνουν ένα πιο θηλυκό στοιχείο στο σώμα σας
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 6](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/agori2.jpg?itok=CYg2zyzN)
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 7](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koilitsa.jpg?itok=bOsmeUOp)
Aν έχετε «κοιλίτσα»
Το ιδανικό είναι ένα ολόσωμο μαγιό με διαγώνιες ρίγες, ή ένα μαγιό με ψηλό κόψιμο που θα κόβει και θα συγκρατεί την κοιλιά.
![Επιλέξτε το κατάλληλο μαγιό ανάλογα με τον σωματότυπό σας [εικόνες] | iefimerida.gr 8](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/koilitsa2.jpg?itok=XZMDS2to)