Σε θέση οδηγού ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ – Νίκησε τον Αστέρα στην Τούμπα - iefimerida.gr

Σε θέση οδηγού ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ – Νίκησε τον Αστέρα στην Τούμπα

Μόνος πρώτος, στον βαθμολογικό πίνακα των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας, βρέθηκε ο ΠΑΟΚ, έπειτα από τη νίκη του κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και την επικράτηση του Ατρόμητου απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 1-0 χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Ολίσε στο 57ο λεπτό, ωστόσο ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Κάτσε στο 88ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη.

Στο άλλο παιχνίδι, ο Ατρόμητος επιβλήθηκε στο Περιστέρι του ΠΑΣ με σκορ 2-0, χάρη σε τέρματα των Καραγκούνη (στο 17ο λεπτό) και του Ναπολεόνι (στο 46ο).