Με το θερμόμετρο να σημαδεύει (εύστοχα) τους 30 βαθμούς και τη διάθεση να βρίσκεται υπό το μηδέν λόγω των συνεπειών της κρίσης, όλοι χρειαζόμαστε έναν τρόπο διαφυγής. Εν μέσω κατανυκτικού, λόγω Πάσχα, κλίματος.
Η αλήθεια, βέβαια, είναι πως στην απεργία της Πρωτομαγιάς και με τα πορτοφόλια άδεια δεν θα περίμενε κανείς να είναι γεμάτες κόσμο οι πλαζ της Βουλιαγμένης. Ας είμαστε ειλικρινείς, όμως. Ακόμα και τώρα που τα εργατικά δικαιώματα βάλλονται από παντού, οι περισσότεροι δείχνουν να νοιάζονται πιο πολύ για μια μίνι απόδραση στο πιο όμορφο σημείο της Αττικής.
Ακόμα κι ας μην έχουν να διαθέσουν το αντίτιμο εισόδου στην πλαζ του κοσμοπολίτικου Αστέρα, δεν χάνουν την ευκαιρία για μια βόλτα ή μια βουτιά στις υπόλοιπες παραλίες της περιοχής. Οι υπόλοιποι αρκεστείτε στις φωτογραφίες.
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/surf_1.jpg?itok=4UJ0VfUm)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 1](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/lake2_0.jpg?itok=ITnm5kK0)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 2](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/trees.jpg?itok=6Vl832Fn)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 3](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/by_night.jpg?itok=T_9D5OdS)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 4](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/plage.jpg?itok=ObvyqQm9)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 5](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/lake1_0.jpg?itok=Z7edud28)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 6](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/lake_0.jpg?itok=BHEV4cS5)
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 7](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/sunset.jpg?itok=GB5CoLSd)
Και μια νότα ρετρό με την Βουλιαγμένη στα 70's
![Οταν η οικονομική κρίση και η Πρωτομαγιά μετακομίζουν στις... παραλίες της Βουλιαγμένης [εικόνες] | iefimerida.gr 8](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/70s.jpg?itok=FJDlU85l)