Οι Γερμανοί δεν κερδίζουν μόνο στο τέλος - iefimerida.gr

Οι Γερμανοί δεν κερδίζουν μόνο στο τέλος

Σπουδαία νίκη με 4-1 πήρε η Μπορούσια του Ντόρμουντ απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης για τον πρώτο ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ, με κορυφαίο τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι που πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα, διέλυσαν την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο και έκαναν ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Λονδίνου.

Από τη Ρεάλ που προσπάθησε μέχρι το... ημίχρονο, το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 43ο λεπτό.

Τώρα, οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες την επόμενη εβδομάδα στη Μαδρίτη, με τους «κιτρινόμαυρους» της κοιλάδας του Ρουρ να έχουν το πάνω χέρι.