Η χθεσινή συνάντηση του υπουργού Οικονομικών με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας αποκτά διαφορετική υπόσταση μέσα από το σημερινό ευφάνταστο όπως πάντα σκίτσο του Ανδρέα Πετρουλάκη.
Μέσα στο προεδρικό γραφείο, ο Κάρολος Παπούλιας με ειλικρινές ενδιαφέρον ρωτάει τον Γιάννη Στουρνάρα ποιος είναι ο λόγος της επίσκεψής του. Με μπλοκάκι στο χέρι ο Στουρνάρας τον ενημερώνει πως κάνει ελέγχους για τους κοπανατζήδες του δημοσίου ενώ ταυτόχρονα σημειώνει: Παπούλιας, παρών!
![Καθημερινή: Ο Στουρνάρας ελέγχει αν ο Παπούλιας ανήκει στους κοπανατζήδες του Δημοσίου [σκίτσο] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/petroul.jpg?itok=Dt2I4ezh)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο