Την 114 Πτέρυγα Μάχης (114ΠΜ) στην αεροπορική βάση Τανάγρας επισκέφθηκε αντιπροσωπεία Γάλλων γερουσιαστών, μελών της Ομάδας Φιλίας Γαλλίας-Ελλάδας τής γαλλικής Γερουσίας.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης ενημερώθηκαν για την αποστολή και το έργο της μονάδας και ξεναγήθηκαν στους χώρους των 331 και 332 Μοιρών -ΘΗΣΕΑΣ και ΓΕΡΑΚΙ αντίστοιχα-, όπου εντάσσονται τα νέα αεροσκάφη RAFALE.
Την αντιπροσωπεία υποδέχθηκε ο διοικητής της 114 ΠΜ, σμήναρχος Στέφανος Αμπουλέρης.
Δείτε εικόνες:
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-03/galloi-anamnistiki.jpg?itok=s7Q-Y9Uf)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-03/galloi-tanagra.jpg?itok=D-vmo1Qm)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-03/galloi-pm.jpg?itok=Iq_VBiVv)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-03/gallos-pm.jpg?itok=vRrCWdKo)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο