Το καλοκαίρι θέλουμε ρούχα που δεν μας ζεσταίνουν καθόλου. Αντίθετα, είναι ελαφριά, δροσερά και κοντά.
Το κομμάτι του καλοκαιριού είναι το τζιν σορτς. Είναι ένα διαχρονικό κομμάτι που φοράμε όλο το καλοκαίρι παντού: Από το σπίτι και την παραλία μέχρι τη βόλτα και τα ψώνια.
Το σορτσάκι υπήρξε ένα πολύ παρεξηγημένο κομμάτι, ωστόσο, πλέον μπορεί να γίνει πολύ σικ και στιλάτο, που πάει με όλα και φοριέται παντού. Άλλα πιο κοντά και άλλα πιο φαρδιά ή σε στιλ βερμούδας, τα τζιν σορτσάκια είναι διαχρονικά και μια ασφαλής επιλογή για το καλοκαίρι.
Ψάχνοντας για στιλιστικές ιδέες, πέσαμε πάνω σε μια εμφάνιση της Κιάρα Φεράνι. Η Ιταλίδα influencer και it girl μοιράζεται καθημερινά φωτογραφίες της στο Instagram με τις εμφανίσεις της δίνοντάς μας έμπνευση.
Δείτε το τζιν σορτς της Κιάρα Φεράνι από τα Zara στο Bovary.gr