Για αρκετές γυναίκες, τα μαλλιά είναι ένα πεδίο διαρκούς πειραματισμού: το μήκος, το χρώμα και το στιλ χτενίσματος δεν μένουν ίδια για μεγάλα χρονικά διαστήματα.
Τα τελευταία χρόνια, μέσα από τα social media (πιο συγκεκριμένα το Instagram και το Pinterest), αναδύονται νέες προτάσεις που σε πολλές περιπτώσεις γίνονται πηγή έμπνευσης για γυναίκες κάθε ηλικίας που αναζητούν το κάτι διαφορετικό στην εμφάνισή τους.
Ενα από τα trends που έχει κάνει αισθητή την παρουσία του το τελευταίο διάστημα, θέλει τα μαλλιά να βάφονται με μια ιδιαίτερη τεχνική. Τwo-toned hair: στο Instagram, τα two-toned hairlooks έρχονται σε διάφορες παραλλαγές (το κούρεμα κάθε γυναίκας επηρεάζει τον τρόπο με τον οποίο υιοθετείται η τάση). Μέσα από φωτογραφίες, θα δείτε πώς οι γυναίκες έχουν αγκαλιάσει αυτή την τάση που διχάζει τον κόσμο του hairstyle.
Η τάση που διχάζει τον κόσμο του hairstyle, στο Bovary.gr.