Το κονσίλερ είναι ένα προϊόν που μπορεί να αντικαταστήσει ακόμη και το μέικ απ.
Οι γυναίκες που αγαπούν το φυσικό μακιγιάζ ή ακολουθούν τις τάσεις και θέλουν την επιδερμίδα τους απαλά βαμμένη, αναδεικνύοντας τα φυσικά χαρακτηριστικά τους, μπορούν να εφαρμόσουν τοπικά το κονσίλερ σε μαύρους κύκλους και σε άλλα σημεία του προσώπου που θέλουν κάλυψη -σπυράκια, δυσχρωμίες κ.λπ.
Με άλλα λόγια, είναι ένα καλλυντικό που δεν πρέπει να λείπει από το γυναικείο νεσεσέρ.
Στην αγορά το βρίσκουμε σε διάφορες φόρμουλες. Σε μορφή κρέμας, compact ή υγρό σε stick. Κάθε γυναίκα επιλέγει αυτό που της ταιριάζει περισσότερο και φυσικά το εφαρμόζει με απαλές, ταμποναριστές κινήσεις ή με κάποιο ειδικό πινέλο-σφουγγαράκι.
Δείτε τα 5 καλύτερα κονσίλερ της αγοράς στο Bovary.gr