Με μια μεγάλη μουσική συναυλία, ο Δήμος Αθηναίων και η Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε. υποδέχθηκαν τους πολίτες, στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων, με αφορμή τη συνεργασία των δυο φορέων για μια πιο καθαρή πόλη.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/Photo%202%20-%20Electrocycle.jpg?itok=MSMZzf50)
H συνεργασία με την Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε. αποσκοπεί στην προσπάθεια του Δήμου Αθηναίων να ενθαρρύνει τους δημότες της Αθήνας να ανακυκλώνουν τις ηλεκτρικές συσκευές τους.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/Photo%203%20-%20Electrocycle.jpg?itok=qtI9F_nb)
Το μουσικό συγκρότημα ONIRAMA υποδέχθηκε και ξεσήκωσε το κοινό με τα τραγούδια του. Η είσοδος για τους θεατές εξασφαλίστηκε με τον πιο πρωτότυπο τρόπο, φέρνοντας για ανακύκλωση μια μικρή ηλεκτρική ή ηλεκτρονική συσκευή. Το κοινό ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα και έφερε προς ανακύκλωση τις μικροσυσκευές του!
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-09/Photo%204%20-%20Electrocycle.jpg?itok=RYzEwa_r)
Την βραδιά παρουσίασε ο Δημήτρης Μακαλιάς.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο