Μία νταλίκα «δίπλωσε» το πρωί της Τετάρτης, στην Περιφερειακή Οδό της Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα προς ανατολικά.
Η νταλίκα εξετράπη της πορείας της, έσπασε τα προστατευτικά και σταμάτησε πάνω στα δέντρα που βρίσκονται παραπλεύρως του δρόμου στην περιφερειακή Θεσσαλονίκης. Ο οδηγός εκτελούσε δρομολόγιο από Γιαννιτσά για Χαλκιδική, ενώ από το ατύχημα δεν υπήρξε τραυματισμός.
Ο οδηγός του οχήματος μίλησε στην ΕΡΤ και ανέφερε μεταξύ άλλων ότι ο δρόμος είχε μεγάλη ολισθηρότητα, λόγω βροχής. «Δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι άλλο. Ευτυχώς φορούσαμε ζώνη. Ο ταχογράφος έδειξε ότι έτρεχα με 60 χιλιόμετρα. Ευτυχώς δεν είχε κίνηση την ώρα του ατυχήματος».
![νταλικα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-05/dalika-pano-se-dentra.jpg?itok=uQ-N2E3t)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο