Ο διαγωνισμός ομάδων μάχης πεζικού, με τη συμμετοχή προσωπικού των σχηματισμών του Γ' Σώματος Στρατού διεξήχθη στα στρατόπεδα «Επίλαρχου Προκοπίδη Θωμά» και «Αλεστά Λουκά».
Ο διαγωνισμός διεξήχθη παρουσία του διοικητή του Γ΄ Σώματος Στρατού «Μέγας Αλέξανδρος» αντιστράτηγου Σωτήριου Κωστάκογλου, από 30 Νοεμβρίου έως 5 Δεκεμβρίου.
Όπως ανακοινώθηκε, ο διαγωνισμός περιέλαβε επιχειρησιακή βολή τυφεκίου και βομβιδοβόλου, παροχή Α΄ Βοηθειών στο πεδίο της μάχης και μεταφορά τραυματία, στίβο τοπογραφίας, έκδοση διαταγής ομαδάρχη και σχηματισμούς ομάδας πεζικού.
Δείτε εντυπωσιακές εικόνες από τον Διαγωνισμό ομάδων μάχης πεζικού του Γ’ Σώματος Στρατού:
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686075_1.jpg?itok=TqOyJLtH)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686074_1.jpg?itok=6NdXO6PQ)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686072_1.jpg?itok=xEvdfv0P)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686071_1.jpg?itok=SyCRQ6e1)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686070_1.jpg?itok=qCcw0lo6)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686068_1.jpg?itok=dN9ocFuU)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686064_1.jpg?itok=kg-pmmIJ)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686062_1.jpg?itok=iomEZcJN)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686061_1.jpg?itok=41ZjCiLl)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-12/3686060_1.jpg?itok=F7nlBpW6)
Φωτογραφίες: INTIME
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο