Στο νοσοκομείο «Άγιος Ανδρέας» της Πάτρας μεταφέρθηκαν χθες το βράδυ μάνα και κόρη που νοσούν από κορωνοϊό.
Σύμφωνα με πληροφορίες του tempo24 οι δύο γυναίκες από την περιοχή των Ζαρουχλεϊκών μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρο είχαν υψηλό πυρετό και τα συμπτώματα άρχισαν να γίνονται ιδιαίτερα έντονα.
Όπως σημειώνει το δημοσίευμα η μητέρα ηλικίας 50 ετών περίπου και η κόρη της 20 χρονών είναι ανεμβολίαστες.
Πάντως και χθες τα περιστατικά κορωνοϊού που έφθασαν στο νοσοκομείο για νοσηλεία ήταν πολλά με το σύστημα υγείας να πιέζεται ασφυκτικά.
Προκειμένου μάλιστα να μην υπάρξει πρόβλημα έλλειψης κλινών ο δεύτερος όροφος του νοσηλευτηρίου «Άγιος Ανδρέας» έχει μετατραπεί σε χώρο φιλοξενίας κρουσμάτων κορωνοϊού μετά από έκτακτη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε δεδομένου ότι καμπανάκι συναγερμού χτύπησε όταν στην πρόσφατη εφημερία πάνω από 50 θετικά στον ιό άτομα έφθασαν στο νοσηλευτικό ίδρυμα.