Πενταμελής ομάδα της 6ης ΕΜΑΚ Πάτρας συνέβαλε στον απεγκλωβισμό σκύλου, ο οποίος έπεσε σε σπήλαιο, σε ορεινή δύσβατη περιοχή στη Φρουσιούνα του Δήμου Άργους Μυκηνών της Αργολίδας.
Το θηλυκό κυνηγόσκυλο, η «Καλυψώ», έπεσε από «άνοιγμα» σε βάθος 20-25 μέτρων.
Παρότι το σημείο ήταν εξαιρετικά δύσβατο, τα έμπειρα στελέχη της 6ης ΕΜΑΚ καταρριχήθηκαν εντοπίζοντας σώα τη σκυλίτσα, η οποία μετά από λίγη ώρα ανασύρθηκε και βρέθηκε και πάλι κοντά στον ιδιοκτήτη της.
Δείτε φωτογραφίες από την επιχείρηση διάσωσης του θηλυκού κυνηγόσκυλου:
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-11/emak-patras-skulos-argos1-1024x461.jpg?itok=DFj1XdTB)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-11/emak-patras-skulos-argos-1024x576.jpg?itok=VC2frlMz)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο