Παρέμβαση διαμαρτυρίας, στην κτήριο όπου στεγάζονται τα γραφεία του Ελληνοαμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου στη Θεσσαλονίκη, έκαναν το πρωί αντεξουσιαστές.
Από τα συνθήματα και τα φέιγ βολάν που έριξαν η διαμαρτυρία αφορούσε την επικείμενη αμυντική συμφωνία Ελλάδας και ΗΠΑ.
![Παρέμβαση αντεξουσιαστών στην Θεσσαλονίκη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/antexousiastes-paremvasi-thessaloniki.jpg?itok=bVTVfDus)
Σύμφωνα με πληροφορίες του thestival.gr, οι αντιεξουσιαστές ανήρτησαν πανό μπροστά στην είσοδο της πολυκατοικίας επί της οδού Τσιμισκή, το οποίο έγραφε: "Καμία συμφωνία για πολεμική παρέμβαση. Επίθεση στα διπλωματικά συμφέροντα Ελλάδας". Στην συνέχεια πέταξαν τρικάκια, ενώ έγραψαν σύνθημα με σπρέι στην είσοδο της πολυκατοικίας.
Για το περιστατικό, η Διεύθυνση Ασφάλειας Θεσσαλονίκης διενεργεί προανάκριση.
![Τα τρικάκια των αντεξουσιαστών στην Θεσσαλονίκη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/trikakia-antexousiaston-thessaloniki.jpg?itok=xUBOcQqq)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο