Ολοκληρώθηκε η Τακτική Άσκηση Μετά Στρατευμάτων (ΤΑΜΣ) «Το συγκρότημα μηχανοκίνητου λόχου Πεζικού κατά τη Διάβαση Ευκαιρίας Ποταμού» στο Κέντρο Εκπαίδευσης Πλωτών Μέσων (ΚΕΠΜ) Αξιού.
Ασκηση με τη συμμετοχή μονάδων-ανεξάρτητων υπομονάδων της 33ης Μηχανοκίνητης Ταξιαρχίας Πεζικού («33 Μ/Κ ΤΑΞ «ΚΥΔΩΝΙΩΝ») και της 34ης Μηχανοκίνητης Ταξιαρχίας Πεζικού (34 Μ/Κ ΤΑΞ «ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΣΧΟΥ ΔΙΑΛΕΤΗ»).
![στρατιωτικη ασκηση](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-06/askisi_0.jpg?itok=KYYDpBFS)
Την τελική φάση της άσκησης παρακολούθησε ο διοικητής του Γ' Σώματος Στρατού/NRDC-GR «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ», αντιστράτηγος Αναστάσιος Σπανός, διαπιστώνοντας το υψηλό επίπεδο επιχειρησιακής εκπαίδευσης και ετοιμότητας του προσωπικού.
![στρατιωτικη ασκηση](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-06/fantaroi.jpg?itok=6xp950Ke)
![Στρατιωτική ασκηση στον Αξιό](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-06/tank.jpg?itok=-UwOaOJ2)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο