Για 5η συνεχόμενη χρονιά ο Λουμίδης Παπαγάλος αποτέλεσε τον Μεγάλο Χορηγό του Παγκόσμιου Διαγωνισμού καφέ σε μπρίκι World Cezve /Ibrik Coffee, που πραγματοποιήθηκε στο Βερολίνο 6-8 Ιουνίου.
Η τέχνη της παρασκευής του αγαπημένου μας ελληνικού καφέ κερδίζει συνεχώς το ενδιαφέρον ανάμεσα στους επαγγελματίες και τους φίλους του καφέ και ο Λουμίδης Παπαγάλος είναι συνοδοιπόρος σε αυτό το ταξίδι για την ανάδειξη της.
![Μπρίκια και φλιτζάνια από τον Λουμίδη Παπαγάλο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/loumidis_papagalos_ibrik_photo_0.jpg?itok=LQz5L8fm)
Εκπρόσωποι 9 χωρών συμμετείχαν στον διεθνή διαγωνισμό με τον Έλληνα εκπρόσωπο και δεξιοτέχνη στην παρασκευή του ελληνικού καφέ, Δημήτρη Καραμπά, να χαράσσει επιτυχημένη πορεία στον διαγωνισμό και να αποσπά θετικές κριτικές.
![Λουμίδης Παπαγάλος](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/loumidis_papagalos_ibrik_photo_4_0.jpg?itok=HUkz-_wL)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο