Στο ναύσταθμο Κρήτης βρέθηκε σήμερα ο αρχηγός ΓΕΝ αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης όπου επισκέφθηκε τις εγκαταστάσεις , τα πλοία σε επισκευή, τις πλωτές δεξαμενές και τις υποδομές ενδιαίτησης του προσωπικού.
Περαιτέρω ο αρχηγός ΓΕΝ ενημερώθηκε για θέματα αρμοδιότητας τους από τους διοικητές του κέντρου Ναυτικής Αποτροπής (ΚΕΝΑΠ), του ναυτικού σταθμού Κρήτης (ΝΑΣΚΡΗ) καθώς και του ναυτικού νοσοκομείου Κρήτης
![Ο αρχηγός ΓΕΝ στο ναύσταθμο Κρήτης/ Φωτογραφία: ΥΕΘΑ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/arxhgos-gen-karavi.jpg?itok=EnD5OpQ4)
Τον αρχηγό ΓΕΝ υποδέχθηκε ο διοικητής του ναυστάθμου πλοίαρχος Ι. Σαρρηγιάννης .
![Ο αρχηγός ΓΕΝ στο ναύσταθμο Κρήτης/ Φωτογραφία: ΥΕΘΑ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/arxhgos-gen-foyskoto.jpg?itok=q4n1zScZ)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο