Ο νεαρός κωπηλάτης Δημήτρης Ευθυμίου έχασε τη ζωή του σε τροχαίο.
Την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο άφησε ο αθλητής της κωπηλασίας Δημήτρης Ευθυμίου, ο οποίος ανήκε στον Ναυτικό Αθλητικό Σύλλογο. Την είδηση έκανε γνωστή η ομοσπονδία.
Η ανακοίνωση
«Η οικογένεια της ελληνικής κωπηλασίας θρηνεί τον αδόκητο χαμό του νεαρού αθλητή του ΝΑΣ Δημήτρη Ευθυμίου που έχασε τη ζωή του το μεσημέρι της Πέμπτης σε τροχαίο δυστύχημα.
Ο Δημήτρης τίμησε με το ήθος και την αγωνιστικότητά του το άθλημα της κωπηλασίας για πολλά χρόνια, λαμβάνοντας μέρος σε πανελλήνιους και διασυλλογικούς αγώνες.
Σύσσωμη η οικογένεια της ΕΚΟΦΝΣ εκφράζει τη βαθιά της θλίψη για τον άδικο χαμό του Δημήτρη και τα θερμά της συλλυπητήρια στην οικογένειά του.
Καλό ταξίδι Δημήτρη».
![Ο Δημήτρης Ευθυμίου / Φωτογραφία: Facebook](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/%CE%B5%CF%85%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%852.jpg?itok=U4tdoSEE)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο