Τροχαίο με ένα αγριογούρουνο είχε το βράδυ της Τρίτης ένας δικυκλιστής στη Λαμία.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες από το lamiareport, το περιστατικό σημειώθηκε στις 22.00, χθες το βράδυ, όταν ο Λαμιώτης δικυκλιστής επέστρεφε σπίτι του κουβαλώντας μάλιστα, και κάποια ψώνια με το μηχανάκι, όταν ξαφνικά ένα αγριογούρουνο πετάχτηκε στον δρόμο.
Ο 59χρονος προσπάθησε να το αποφύγει αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να συγκρουστεί με το αγριογούρουνο και να βρεθεί στο οδόστρωμα.
![διασώστες έξω από ασθενοφόρο σε Λαμία μετά από τροχαίο με μηχανάκι και αγριογούρουνο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/lamia-troheo-michanaki-agriogourouno-asthenoforo.jpg?itok=gECqfQ37)
![Λαμία τροχαίο με μηχανάκι και αγριογούρουνο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/lamia-troheo-michanaki-agriogourouno.jpg?itok=PBkAWx0B)
Το κράνος που φορούσε του έσωσε τη ζωή αν και από τη σύγκρουση τραυματίστηκε, ευτυχώς όχι σοβαρά. Σημειώνεται, στο τοπικό μέσο, πως ο δικυκλιστής ήταν για αρκετή ώρα πεσμένος στον δρόμο με την κυκλοφορία να έχει διακοπεί.
![ασθενοφόρο σε Λαμία μετά από τροχαίο με μηχανάκι και αγριογούρουνο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/lamia-troheo-michanaki-agriogourouno-diasostes.jpg?itok=iwftXaIW)
Ανάμεσα στους διερχόμενος που έτρεξαν να βοηθήσουν ήταν και μια νοσηλεύτρια από το νοσοκομείο Λαμίας, που τού πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες μέχρι να έρθουν οι διασώστες του ΕΚΑΒ και να τον παραλάβουν.