Πολύ αυξημένη είναι η κίνηση στους δρόμους της Αττικής αυτή την ώρα (8:50)
Το μεγαλύτερο πρόβλημα με την κίνηση καταγράφεται στη λεωφόρο Αθηνών που έχει μποτιλιάρισμα από το Χαϊδάρι μέχρι τον Σκαραμαγκά.
Στον Κηφισό και στην Αθηνών-Λαμίας η κίνηση είναι αυξημένη στην άνοδο από το Περιστέρι μέχρι τον Άγιο Στέφανο και στην κάθοδο από την Εκάλη μέχρι του Ρέντη.
Αυξημένη κίνηση λίγο μετά τις 8 το πρωί και στην κάθοδο της Μεσογείων, την κάθοδο της Κηφισίας, τον Καρέα προς Κατεχάκη. Κίνηση σε Μεσογείων στο Ψυχικό και στα δύο ρεύματα.
Ακινητοποιημένη η άνοδος της Συγγρού από το ύψος της Νέας Σμύρνης, η Καλλιρόης ανά τμήματα, η Ηλιουπόλεως προς το κέντρο, η παραλιακή στο Καλαμάκι, στον Αλιμο προς Πειραιά και στο ύψος του σταδίου Καραϊσκάκη.
Στο κόκκινο οι κεντρικές αρτηρίες, δείτε τον χάρτη
![χαρτης](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-02/artis.png?itok=h9XD_MV5)
Δείτε live την κίνηση ΕΔΩ
Κίνηση και καθυστερήσεις στην Αττική Οδό
Καθυστερήσεις στο ρεύμα προς Ελευσίνα 20΄-25΄ από κόμβο Πεντέλης έως κόμβο Μεταμόρφωσης. Καθυστερήσεις 10΄-15΄στην έξοδο για Λαμία στο ρεύμα προς Αεροδρόμιο, αναφέρει σε ανάρτησή της η Αττική Οδός