Το τελευταίο αντίο είπαν σήμερα συγγενείς και φίλοι στον Κώστα Μπατή ο οποίος έφυγε από τη ζωή προδομένος από την καρδιά του σε ηλικία μόλις 61 ετών.
Ο πρώην μπασκετμπολίστας και αθλητικογράφος ήταν ιδιαίτερα αγαπητός και γι' αυτό η είδηση του του θανάτου του το βράδυ του περασμένου Σαββάτου από ανακοπή βύθισε στο πένθος τον αθλητικό και τον δημοσιογραφικό κόσμο.
Εικόνες από το τελευταίο αντίο στον Κώστα Μπατή
Η εξόδιος ακολουθία τελέστηκε στο νεκροταφείο της Νέας Σμύρνης. Τραγική φιγούρα η πρώην σύζυγός του, Ελένη Παπαϊωάννου, με την οποία ο Κώστας Μπατής είχε αποκτήσει δύο παιδιά. Την Άννα Κατερίνα και τον Γιάννη. Παρέμειναν μαζί για 14 χρόνια και το 2010 οι δρόμοι τους χώρισαν οριστικά.
Μάλιστα η πρώην σταρ Ελλάς έφτασε από τη Θεσσαλονίκη όπου διαμένει τα τελευταία χρόνια προκειμένου να αποχαιρετήσει τον πατέρα των δύο παιδιών της.
![Κηδεία του Κώστα Μπατή](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/esiea-mpatis.jpg?itok=Qo_fwe-8)
![Κηδεία του Κώστα Μπατή](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-mpatis.jpg?itok=2Z-a1xdv)
![Κηδεία του Κώστα Μπατή](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/mpatis-kideia-a.jpg?itok=aPoZpcDp)
![Κηδεία του Κώστα Μπατή](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-mpati.jpg?itok=Z9olyhE7)
![Ελένη Παπαϊωάννου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/eleni-papaioanoy.jpg?itok=X48C9lfK)
![Κηδεία του Κώστα Μπατή](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-mpati_0.jpg?itok=Mjxv9MpF)