Σε τροχαίο ατύχημα ενεπλάκη η γνωστή παρουσιάστρια, Κωνσταντίνα Σπυροπούλου., η οποία τραυμάτισε με το αυτοκίνητό της μια ηλικιωμένη.
Σύμφωνα με πληροφορίες του iefimerida.gr, η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου κρατούσε σταθερή πορεία, όταν ηλικιωμένη πετάχτηκε μπροστά της, κάτι που επιβεβαιώνεται και από αυτόπτες μάρτυρες. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι η παρουσιάστρια παρέμεινε στο σημείο μετά το ατύχημα και λίγα λεπτά μετά έφτασε η Τροχαία, που κλήθηκε για να καταγράψει το περιστατικό.
Μάλιστα, ο σύζυγος της ηλικιωμένης γυναίκας, με δηλώσεις του στην εκπομπή «Τ-Live» στον Αlpha, το μεσημέρι της Παρασκευής (07/04), επιβεβαίωσε τις πληροφορίες ότι η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου επισκέφθηκε την άτυχη γυναίκα και στο νοσοκομείο όπου νοσηλεύεται -δύο φορές μάλιστα.
Το συμβάν σημειώθηκε την περασμένη Τετάρτη (5/4) το απόγευμα κοντά στο σπίτι της παρουσιάστριας στη Βούλα. Η κατάσταση της υγείας της ηλικιωμένης γυναίκας δεν διατρέχει κάποιον κίνδυνο.
Κωνσταντίνα Σπυροπούλου: «Πάνω στην κακιά ώρα έγινε», τόνισε ο σύζυγος της ηλικιωμένης
«Η γυναίκα μου είναι τραυματισμένη. Νοσηλεύεται στο νοσοκομείο, δεν θυμάται τίποτα. Έχει κάταγμα στην ωμοπλάτη, ράμματα στο κεφάλι και στο πηγούνι και κάταγμα στο ισχίο. Σήμερα της έκαναν αξονική, θα χειρουργηθεί στην ωμοπλάτη. Δεν κουνάει ούτε το χέρι της, ούτε τίποτα. Ήρθε στο νοσοκομείο η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου και χθες και σήμερα. Μια απροσεξία ήταν, η Αστυνομία έχει το πόρισμα» ανέφερε ο σύζυγος της τραυματισμένης γυναίκας στην εκπομπή «T-Live».
Σε ότι αφορά το αν «πετάχτηκε» στοn δρόμο η σύζυγός του, σημείωσε: «Αυτό είναι λάθος. Γιατί είναι χτυπημένη στη μέση του δρόμου. Δεν είναι στην άκρη του πεζοδρομίου. Έχει διάβαση πεζών εκεί. Τι να πω; Μπροστά στο νοσοκομείο, με τέτοιες ταχύτητες... Για να έχει τέτοια εκτίναξη και να πέσει πάνω στο καπό της, τι να πω; Ό,τι μου είπε η σύζυγός μου σας λέω. Μου είπε ότι κοίταξε δεξιά και αριστερά και μετά πέρασε. Τώρα, από πού βγήκε η Κωνσταντίνα, δεν ξέρω. Έγινε τώρα... Δεν μπορεί να περπατήσει, είναι με καθετήρες. Τι να πω εγώ; Να κυνηγήσω την κυρία Κωνσταντίνα Σπυροπούλου; Λες και το ήθελε. Πάνω στην κακιά ώρα έγινε. Συμβαίνουν αυτά».
«Αυτό που προέχει για την Κ. Σπυροπούλου είναι η ταχεία ανάρρωση της παθούσας»
«Η εντολέας μου δεν ευθύνεται, η ταχύτητα ήταν σχεδόν μηδενική. Αυτό που προέχει για την κυρία Σπυροπούλου είναι η ταχεία ανάρρωση της παθούσας», τόνισε αργότερα στην ίδια εκπομπή ο δικηγόρος της παρουσιάστριας, Ανδρέας Μήτσαινας.