Τα εκατοστά δέκατα πέμπτα γενέθλιά της γιόρτασε το περασμένο Σάββατο μία ηλικιωμένη από τα Κρέστενα.
Σύμφωνα με όλα τα επίσημα έγγραφα και τις ηλεκτρονικές καταχωρίσεις (ΑΜΚΑ, αριθμός ταυτότητας, βιβλιάριο ΟΓΑ), η κα Καρνάρου είναι γεννημένη στις 25 Ιουλίου του 1905, για αυτό και πριν από μερικές ημέρες, η γιαγιά Κατερίνα έσβησε μια τούρτα ειδικά για αυτήν, με τον αριθμό 115!
Μια από τις δισέγγονές της, έγραψε στο facebook αναρτώντας την παρακάτω φωτογραφία: «Είμαι περήφανη που είσαι γιαγιά μου, που ενώ η ζωή σε ταλαιπώρησε εσύ στάθηκε στα πόδια σου μεγαλώνοντας τα παιδιά σου τα εγγόνια σου εμάς… Σ’ αγαπάμε γιαγιά μου πολύ..»!
![ηλικιωμένη με γιαγιά](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/ilikiomeni-me-eggoni.jpg?itok=NMkC_bi3)
Όλοι μαζί της τραγούδησαν και μαζί έσβησαν τα κεριά, ευχόμενοι στη γιαγιά Κατερίνα να τα χιλιάσει! Δείτε τι είχε πει η ίδια πριν έναν χρόνο μιλώντας στην τηλεόραση της ΟΡΤ.
Πληροφορίες: patrisnews.gr