Σπάνια η εικόνα της Αθήνας σήμερα, ντυμένης στα λευκά, από την κακοκαιρία «Μήδεια». Το ιστορικό κέντρο ιδιαίτερα ενυπωσιακό, η χιονισμένη Ακρόπολη μαγική.
Μια από τις φωτογραφίες που αδιαμφισβήτητα ξεχώρισαν είναι η φωτό που τράβηξε ο Σταύρος Πετρόπουλος για το Ιδρυμα Ωνάση «με την ευχή να δούμε όλοι σύντομα πολλές άσπρες μέρες».
Ισως η ωραιότερη φωτό για σήμερα.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/akropoli-xionismeni-stegi-idrimatos-onasi.jpg?itok=whPLpx46)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/Onassis_FB.png?itok=35ou_C_o)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο