Στην κλινική του covid στο νοσοκομείο Χανίων νοσηλεύεται μία νεαρή έγκυος γυναίκα.
Δεύτερη έγκυος από τα Χανιά θετική στον ιό
Σύμφωνα με πληροφορίες του hflashnews πρόκειται για μία γυναίκα Γαλλικής υπηκοότητας η οποία μεταφέρθηκε την Τρίτη στο νοσοκομείο Χανίων, έχοντας ήπια συμπτώματα κορωνοϊού. Αξίζει να σημειωθεί ότι η κύηση δεν αντιμετωπίζει κίνδυνο. Η γυναίκα αυτή η δεύτερη έγκυος που έχει προσβληθεί από κορωνοϊό στα Χανιά.
Το άλλο κρούσμα έγινε γνωστό την περασμένη Δευτέρα και αφορά σε μία γυναίκα η οποία νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο Χανίων και γέννησε τις προηγούμενες ημέρες, ωστόσο μετά τη γέννα εμφάνισε πυρετό. Στη συνέχεια έκανε το τεστ covid το οποίο βγήκε θετικό.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο