Πορεία πραγματοποίησαν συλλογικότητες με αφετηρία την Πλατεία Κυψέλης.
Η πορεία ξεκίνησε από την Πλατεία Κυψέλης και κατέληξε στα Κάτω Πατήσια. Περίπου 250 άτομα έφτασαν στην Πλατεία Κυψέλης φωνάζοντας συνθήματα, όπως «Βγείτε στη γειτονιά, σπάστε την tv».
Η πορεία πραγματοποιήθηκε «ενάντια στις απαγορεύσεις, τον έλεγχο και την υποτίμηση της ζωής μας», όπως γράφει χαρακτηριστικά πανό των συγκεντρωθέντων. Διακριτική ήταν η παρουσία της αστυνομίας, η οποία τους ακολούθησε καθ' όλη τη διάρκεια της πορείας τους.
Την ίδια ώρα, η ομάδα «ΟΔΟΣ» έχει περικυκλώσει την Πλατεία Αγίου Γεωργίου στην Κυψέλη, προκειμένου να αποφευχθεί ενδεχόμενο κορωνοπάρτι.
Δείτε φωτογραφίες από την πορεία:
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli6.jpg?itok=etIBsaaU)
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli5.jpg?itok=wGOEyg9t)
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli4.jpg?itok=FvTakIig)
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli3.jpg?itok=DxrJTzNG)
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli2.jpg?itok=51feNXOy)
![Φωτογραφία: Intimenews/ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-04/poreia-kypseli1.jpg?itok=9FJJfl8e)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο