Ξεκίνησαν σήμερα οι πρώτοι εμβολιασμοί σε Μονάδες Φροντίδας Ηλικιωμένων.
Οι Κινητές Ομάδες Υγείας μετέβησαν στη μονάδα «Σπίτι της Χριστιανικής Αγάπης» προκειμένου να εμβολιαστούν οι ηλικιωμένοι. Το «παρών» έδωσε κι ο πρόεδρος του ΕΟΔΥ, Παναγιώτης Αρκουμανέας, ενώ όπως αναφέρει ο ΕΟΔΥ σε ανάρτηση στο Facebook ήταν η πρώτη εμβολιάστηκε ήταν η κ. Δέσποινα Χάλαρη, 95 ετών.
Υπενθυμίζεται ότι σήμερα μαζί με τους υγειονομικούς ξεκινά ο εμβολιασμός των πολιτών που διαμένουν και εργάζονται στους οίκους ευγηρίας από τις Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του ΕΟΔΥ. Ο εμβολιασμός της ομάδας αυτής θα ολοκληρωθεί έως τις 20 Ιανουαρίου.
![εμβολιασμοί γηροκομείο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/emboliasmoi-ilikiomeni-eody1.jpg?itok=zWwpGRP1)
![εμβολιασμοί γηροκομείο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/emboliasmoi-ilikiomeni-eody2.jpg?itok=q6iG_NYm)
![εμβολιασμοί γηροκομείο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/emboliasmoi-ilikiomeni-eody3.jpg?itok=DKRne4HE)
![εμβολιασμοί γηροκομείο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/emboliasmoi-ilikiomeni-eody4.jpg?itok=Iv_ScVRf)
![εμβολιασμοί γηροκομείο](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/emboliasmoi-ilikiomeni-eody5.jpg?itok=cIaejzjh)
Φωτογραφίες: EUROKINISSI/ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ , Nick Paleologos / SOOC
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο